Sprzęt

Czy warto obniżać prędkości sprzętu w zawodach na nartorolkach?

Ostatnio często słyszymy dyskusje i różne opinie na temat limitów dotyczących prędkości kół w nartorolkach na zawodach w Polsce i na świecie. Rozważamy za i przeciw. Co o nich sądzisz? [ANKIETA]
sobota, 20 sierpnia 2016 w Sprzęt

Nartorolki Quionne [TEST]

Nartorolki, które jak żadne inne dotąd imitują jazdę po śniegu - tak zachwala swój sprzęt hiszpański producent. Mosty nartorolek o niespotykanej konstrukcji mają zapewniać wyjątkowy komfort i amortyzację. Symulują odbicie jak na nartach. Sprawdzamy, czy te zapewnienia potwierdzą się w testach w terenie.
niedziela, 17 lipca 2016 w Testy

Rękawiczki na nartorolki YOKO YBG [TEST]

Przedstawiamy wyniki krótkiego testu dostępnych w Polsce rękawiczek na nartorolki firmy YOKO. Testujący ocenia jakość wykonania i wygodę oraz stara się oszacować trwałość modelu YBG fińskiego producenta.
środa, 13 lipca 2016 w Testy

Rękawiczki na nartorolki, jakie wybrać?

Dlaczego potrzebujemy rękawiczek na nartorolki? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Lepsze są z długimi, czy krótkimi palcami? Odpowiadamy na te i inne pytania.
sobota, 11 czerwca 2016 w Sprzęt

Test 61 modeli nartorolek (marzec 2016)

Niemiecki magazyn xc-ski.de wykonał test porównawczy 61 modeli nartorolek w 7 różnych kategoriach. Podsumowaliśmy wyniki porównania 45 nartorolek treningowych do techniki klasycznej i łyżwowej, gdyż jest między nimi wiele modeli popularnych w Polsce i dostępnych w naszym kraju w powszechnej sprzedaży.
wtorek, 24 maja 2016 w Testy

Powerslide wycofuje się ze sprzedaży nartorolek

Niemiecki koncern Powerslide odsprzedał swój dział nartorolek i w swojej ofercie sprzętu do jazdy z kijami narciarskimi skupi się wyłącznie na rolkach terenowych.
środa, 06 kwietnia 2016 w Aktualności

Jak zadbać o bezpieczeństwo na nartorolkach jesienią

Wraz z końcem lata skraca się dzień, a pogoda często zmusza nas do jazdy na nartorolkach przy słabej widoczności. Przedstawiamy kilka wskazówek, których zastosowanie zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas jazdy na nartorolkach.
niedziela, 29 listopada 2015 w Sprzęt

Kompendium wiedzy o kołach do nartorolek

Odkrywamy tajemnice kół do nartorolek. Pod lupę bierzemy koła montowane w nartorolkach sportowych - treningowych i startowych. Opisujemy ich kształt, materiał, z którego są wykonane, wymiary i inne właściwości fizyczne. Po lekturze tego tekstu poznasz większość istotnych tajemnic kół montowanych w nartorolkach.
czwartek, 09 lipca 2015 w Sprzęt

Najnowsza kolekcja nartorolek Fischer zaprezentowana w Jeleniej Górze

13 czerwca w Sobieszowie - dzielnicy Jeleniej Góry, na otwartym w ostatnich latach torze nartorolkowym firma Fischer przeprowadziła otwarte testy produkowanych pod swoją marką nartorolek. Spośród wszystkich zainteresowanych wylosowano dziesięć osób, które miały możliwość wypróbowania różnych modeli sprzętu.
środa, 17 czerwca 2015 w Aktualności

Jak dobrać nartorolki - czy szybsze są lepsze?

Jedną z ważniejszych cech nartorolek jest ich szybkość. Jednak możliwości rozwijania dużych prędkości nie zawsze wpływają na cenę sprzętu i wyznaczają jego jakość. Często zbyt szybkie kółka i łożyska są wadą. Podpowiadamy jak dobrać nartorolki o właściwej prędkości.
poniedziałek, 08 czerwca 2015 w Sprzęt

Newsletter

Informacje o nartorolkach na twój e-mail, wygodnie i bezpłatnie.
Akceptuję regulamin biuletynu
Biuletyn nartorolki.pl to cenne źródło wiedzy o nartorolkach, rolkach terenowych i nordic blading.